Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Sort by
Sort by

Képzési lehetőségek a Nestlénél

Nestlé képzési lehetőségek


A Nestlé Hungáriánál aktív szerepet kívánunk vállalni a fiatalok munkaerőpiaci integrációjában, képzési-, fejlődési- és attraktív karrierlehetőségeket kínálva a számukra.

Célunk, hogy négy magyarországi telephelyünkön lehetőségünkhöz mérten minél több fiatalt segítsünk munkalehetőséghez.

Magyarországon három Nestlé gyár működik, Szerencsen, Diósgyőrben és Bükön, mind a három gyárban lehetőség van a diákok számára a nyári vagy egyetemi szakmai gyakorlatuk elvégzésére. Így nem csak releváns tapasztalattal gazdagodhatnak, de betekintést nyerhetnek egy üzem működésébe is.

Büki gyárunkban 2021 szeptemberétől elindult a duális képzés is, amely keretei között középiskolások aktív tanulmányaik mellett tudnak gyári tapasztalatokat szerezni.

Képzési lehetőségek Bükön

Büki gyárunkban mind a felsőoktatásban tanulók, mind a középfokú tanulmányaikat folytató diákok számára nyújtunk továbbképzési lehetőségeket.

Felsőoktatás

A Nestlé Hungária Kft. büki Purina gyára évek óta nagy számban fogad fiatalokat számos egyetemről és szakról, valamint járul hozzá piacképes, naprakész gyakorlati képzésükhöz.

Az egyetemi BsC és MsC szintű képzések keretében történő egybefüggő szakmai gyakorlat időtartama 6-14 hét.
A Nestlé elkötelezett a fiatalok képzése, támogatása és integrálása mellett, így ma már több korábbi gyakornokunk főállású munkatársként erősíti csapatunkat.

Fontos célkitűzésünk, hogy a nálunk töltött gyakorlati időt valódi tartalommal töltsük fel. Ennek érdekében a szakmai gyakorlat zárásaként a hallgatók mentorukkal közösen gyárunk menedzsmentje előtt prezentálják a gyakorlat során elvégzett projekteket.

Milyen szakterületen tudsz hozzánk jelentkezni?

Élelmiszermérnökök mellett érkeznek hozzánk gépész-, villamos-, mechatronikai-, vegyészmérnökök is, ahogyan közgazdászok, HR-, vagy éppen műszaki menedzserek, logisztikusok is dolgoznak nálunk.

Bük pályakezdő mérnök
Középfokú képzés Bük

Középfokú képzések Bükön

Évről évre különböző nagyságrendű fejlesztések zajlanak gyárunkban, amelyhez elengedhetetlen a megfelelően felkészített szakmai csapat.

A hozzánk csatlakozó diákok nemcsak a korszerűen felszerelt, minden szakmai igényt kielégítő műhelylaborokban, hanem a 21. század technológiáját felvonultató termelősorok mellett, valós gyártási környezetben sajátíthatják el a szakmai fogásokat.

Duális szakmai képzések Bükön

A duális képzésünk nemcsak a diákok számára biztosít kiemelkedő szaktudást és karrier lehetőséget a jövőben, de a szülők számára is örömteli választás lehet, hiszen felelősségteljes partnerek révén, magas színvonalú oktatással, a termelés és karbantartás kiváló szakembereit képezzük ki, mindemellett pedig hozzájárulunk a térség szakképzésének fejlesztéséhez is.

Büki telephelyen elérhető szakmák és partneriskoláink

Villanyszerelő

Partneriskoláink: 

Vas Megyei Szakképzési Centrum Barabás György Műszaki szakképző Iskola 

Soproni Szakképzési Centrum Vas- és Villamosipari Technikum 

Vas Vármegyei Szakképzési Centrum Puskás Tivadar Szakképző Iskola


„Digitális és papír alapú dokumentáció alapján villamos és mechanikai kötéseket készít, süllyesztett- és falon kívüli villamos alapszereléseket létesít. Dokumentáció alapján lakóépület csatlakozó vezetékét kiépíti, az áramszolgáltató előírása szerinti fogyasztásmérő helyet alakít ki vagy szerel. Berendezések kábeles csatlakozó vezetékét létesíti, valamint elkészíti a megvalósulási dokumentációt. Kábelösszekötést és kábelvégelzárást készít kisfeszültségű kábelen. Villamos gépet, transzformátort, villamos forgógépet telepít, hálózatra csatlakoztat. Kapcsoló készüléket kiválaszt, beköt, működési jellemzőit beállítja, ellenőrzi. Rajz alapján ipari elosztó berendezést telepít és üzembe helyez az érintésvédelmi és biztonságtechnikai előírásoknak megfelelően. Dokumentáció alapján fotovoltaikus berendezést szerel. Műszaki leírás alapján motor vezérlőberendezést szerel, frekvenciaváltót telepít. Dokumentáció alapján villamos gépek, ipari elosztók üzembe helyezés előtti és üzemi vizsgálatait végzi.” Részlet a Képzési és Kimeneti Követelményekből.
 

Mechatronikai technikus

Partneriskolánk: Soproni Szakképzési Centrum Vas- és Villamosipari Technikum

„A mechatronikai technikus mechatronikai berendezések, gépek, gépsorok építését, üzembehelyezését, üzemeltetését, karbantartását és javítását végzi. Munkája során a műszaki dokumentáció; a gépészeti összeállítási rajzok, villamos, pneumatikus és hidraulikus kapcsolási rajzok alapján a berendezések elektromos és gépészeti részeit összeépíti, azokon a zavartalan üzemvitelhez szükséges beállításokat elvégzi. Feltölti a vezérlőprogramokat, azokat szükség szerint beállítja. A megfelelő karbantartási dokumentáció, utasítások alapján rendszeres karbantartást végez. Üzemzavar esetén a rendelkezésre álló dokumentáció alapján, műszeres vizsgálatok segítségével hibabehatárolást végez. A szükséges alkatrészek, alkatrészcsoportok, javításával, cseréjével, beállításával elhárítja az üzemzavarokat. Ráépülő képzés elvégzése után erősáramú berendezést kezelhet és szerelhet. ” Részlet a Képzési és Kimeneti Követelményekből
 

Bővebb információ 

Mechatronikus karbantartó

Partneriskolánk: Vas Megyei Szakképzési Centrum Nádasdy Tamás Technikum és Kollégium

„A mechatronikus karbantartó kézi forgácsolással, kézi forgács nélküli megmunkálással fémből vagy műanyagból készült egyszerű munkadarabokat gyárt. Műszaki rajz alapján meghatározza a gyártási sorrendet és az anyagszükségletet, kiválasztja a szükséges szerszámokat. Mérőeszközökkel egyszerű geometriai méréseket végez. Kapcsolási rajz alapján villamos, pneumatikus, elektropneumatikus, hidraulikus rendszerekben hibafeltárást végez, a rendszerek elemeit munkautasítás alapján összeépíti, karbantartja. Gépelemeket cserél, beállít, karbantart. Dokumentáció alapján elektromos részegységeken méréseket, beállításokat végez. Villamos összeköttetések állapotát ellenőrzi. Ellenőrzi az érzékelők, átalakítók, beavatkozó szervek beállítását, működését, szükség esetén cseréli ezeket. Ellenőrzi a gépek biztonsági rendszereinek működését. Előírás szerint elvégzi a tervszerű karbantartásokat. Munkájához a technológia szerinti szükséges mértékben digitális eszközöket használ. Tevékenységét a vonatkozó munkavédelmi, tűzvédelmi, környezetvédelmi előírások betartásával végzi. Villamosiparral kapcsolatos ismeretei alapján további képzéssel erősáramú jogosultságot szerezhet.” Részlet a Képzési és Kimeneti Követelményekből. ” Részlet a Képzési és Kimeneti Követelményekből
 

Bővebb információ