Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Sort by
Sort by

Úton a nettó zéró kibocsátás felé

napelemek

 

Az éghajlatváltozás a társadalom előtt álló egyik legnagyobb kihívás. Emellett az egyik legnagyobb kockázati tényező a tevékenységünk jövőjére nézve. Mindannyiunknak sürgősen tennünk kell azért, hogy csökkentsük a klímaváltozás súlyosságát és hatásait.

Élelmiszer-, ital- és tápanyagipari vállalatként a termékeink előállításához szükséges nyersanyagellátás tekintetében a természetre vagyunk utalva. Emiatt érdekünk is, hogy ez az ellátási lánc ellenálló legyen az éghajlatváltozás hatásaival szemben.

A Nestlé elkötelezte magát amellett, hogy 2050-re eléri az üvegházhatású gázok (ÜHG) net zéró kibocsátását. Büszkék vagyunk az eddig elért eredményekre, ugyanakkor elismerjük, hogy még sok munka vár ránk. A tavalyi év végére 20,38%-os nettó ÜHG-kibocsátás-csökkenést értünk el a 2018-as bázishoz képest. Amikor az ÜHG-lábnyomunkról beszélünk, akkor a kötelezettségvállalásunk hatálya alá tartozó kibocsátásokra utalunk.

Célunk, hogy az évtized végére 50%-os csökkenést érjünk el.

2020-ban közzétettük a Nestlé Net Zero Roadmap-et, egy átfogó stratégiát a kibocsátások csökkentésére a Nestlé mindhárom tevékenységi területén: - a Nestlé által közvetlenül, mint vállalat által létrehozott kibocsátások (az úgynevezett 1. hatókör), az általunk vásárolt és felhasznált energiához kapcsolódó kibocsátások (2. hatókör) és az értékláncunkban keletkező kibocsátások (3. hatókör). Az üvegházhatást okozó gázok kibocsátásának majdnem teljes egésze (~95%) a 3. hatókörbe tartozó kibocsátásokból származik. A tej- és állattenyésztési alapanyagok a legnagyobb egyedi forrása a Scope 3 kibocsátásoknak, a Nestlé üvegházhatásúgáz-kibocsátásának 30%-át teszik ki.

A tudományosan megalapozott célok (SBTi) kezdeményezéssel rövid és hosszú távú, tudományosan megalapozott kibocsátáscsökkentési célokat hagytunk jóvá. Az SBTi jóváhagyta a Nestlé 2050-re kitűzött nettó nulla tudományos alapú célját. Ezek a célok magukban foglalják a 2030-ra és 2050-re vonatkozó konkrét erdő-, föld- és mezőgazdasági (FLAG) ágazati célkitűzéseinket. 

Videó

Nettó zéró kibocsátás 2050-re

20 %
50 %
Nettó zéró

A kibocsátás csökkentése érdekében tett lépéseink

Szén-dioxid-csökkentés és -megkötés

Ahhoz, hogy elérjük a nettó zéró kibocsátást, csökkentenünk kell a kibocsátást az egész vállalatcsoportban és ellátási láncunkban.

Beszállítóinkkal, gazdálkodókkal és közösségekkel együttműködve törekszünk a talajmegújító mezőgazdasági gyakorlatok bevezetésére, amelyek célja a talaj egészségének javítása és a szén-dioxid megkötése. Ezen felül befektetünk a logisztikához, csomagoláshoz és gyártáshoz kapcsolódó kibocsátáscsökkentésbe is. Csökkentjük az erdőirtás kockázatát azáltal, hogy kulcsfontosságú összetevőinket erdőirtásmentesnek minősítjük.

Nettó Zéró Ütemtervünk a természetalapú megoldásokon keresztül történő szénmegkötést is magában foglalja. Ezek a projektek olyan területeken zajlanak, ahonnan a termékeinkhez szükséges nyersanyagainkat szerezzük be, ezzel segítve az erdők, vizes élőhelyek és a tőzeglápok helyreállítását. további előnyöket teremthetnek a közösségek számára, emellett védik a biológiai sokszínűséget, miközben mérhető szén-dioxid kibocsátás-csökkentést eredményeznek.

A Scope 1 és 2 kibocsátások tekintetében elsődleges stratégiánk az energiafogyasztásunk csökkentése és a megújuló energiaforrások arányának növelése gyárainkban.

A szénmegkötést célzó projektek azokon a tájakon történnek, ahonnan a termékeinkhez szükséges nyersanyagokat szerezzük be, és segítenek az erdők, vizes élőhelyek és tőzeglápok helyreállításában. A projektjeink további előnyöket teremthetnek a közösségek számára, emellett védik a biológiai sokszínűséget és a természetes ökoszisztémákat.

A Scope 1 és 2 kibocsátások tekintetében elsődleges stratégiánk az energiafogyasztásunk csökkentése és a megújuló energiaforrások arányának növelése a gyárainkban és a logisztikai tevékenységeinkben.