Sort by
Sort by

Úton a nettó zéró kibocsátás felé

solar pannels

 

Az éghajlatváltozás a társadalom előtt álló egyik legnagyobb kihívás. Emellett az egyik legnagyobb kockázati tényező a tevékenységünk jövőjére nézve. Mindannyiunknak sürgősen tennünk kell azért, hogy csökkentsük a klímaváltozás súlyosságát és hatásait.

A klímaválságra adott megoldásoknak és az alacsony szén-dioxid-kibocsátású jövőnek igazságosnak kell lennie, figyelembe véve az emberi jogokat és a közösségek javát. Üvegházhatású gáz (ÜHG) kibocsátásunk jelentős része (95%) az értékláncunkból származik, olyan tevékenységekből, mint a földhasználat és a mezőgazdaság. Ezért az egész értékláncunkban a partnereinkkel együttműködve dolgozunk az olyan tevékenységek kiterjesztésén, mint a talajmegújító gazdálkodás. A vállalat folyamatos növekedése mellett is azon dolgozunk, hogy jelentősen csökkentsük az üvegházhatású gázok kibocsátását.

2020-ban közzétettük a Nestlé Nettó Zéró Ütemtervet, és azóta átalakítottuk üzleti tevékenységünket, hogy mindhárom kategóriában (Scope 1, 2, 3) megkezdjük az üvegházhatású gázok kibocsátásának csökkentését. Két fő stratégiai megközelítést dolgoztunk ki, amelyek segítenek a Scope 3 kibocsátásunk kezelésében. A Nestlé Forest Positive stratégia célja az erdők és természetes élőhelyek megőrzése és helyreállítása. A Nestlé Mezőgazdasági Keretrendszer egy regeneratívabb élelmiszer- és gazdálkodási rendszerre vonatkozó elképzelésünket határozza meg.

Videó

Nettó zéró kibocsátás 2050-re

20 %
50 %
Nettó zéró

A kibocsátás csökkentése érdekében tett lépéseink

Szén-dioxid-csökkentés és -megkötés

Ahhoz, hogy elérjük a nettó zéró kibocsátást, csökkentenünk kell a kibocsátást az egész vállalatcsoportban és ellátási láncunkban.

A beszállítóinkkal, a gazdálkodókkal és a közösségekkel együttműködve teszünk a talajmegújító mezőgazdasági gyakorlatok elterjesztése érdekében. Ezen túlmenően fenntartható logisztikai, csomagolási és gyártási tevékenységeket célzó beruházásokat is végzünk, és teszünk az erdőirtás kockázatának csökkentéséért is.

A Nettó Zéró Ütemtervünk a szén-dioxid-kivonást is tartalmazza. A beszállítói láncunkon belüli természetes megoldások, melyek eltávolítják az üvegházhatású gázokat a légkörből, a dekarbonizációs utunk jelentős részét teszik ki a jövőben.

A szénmegkötést célzó projektek azokon a tájakon történnek, ahonnan a termékeinkhez szükséges nyersanyagokat szerezzük be, és segítenek az erdők, vizes élőhelyek és tőzeglápok helyreállításában. A projektjeink további előnyöket teremthetnek a közösségek számára, emellett védik a biológiai sokszínűséget és a természetes ökoszisztémákat.

A Scope 1 és 2 kibocsátások tekintetében elsődleges stratégiánk az energiafogyasztásunk csökkentése és a megújuló energiaforrások arányának növelése a gyárainkban és a logisztikai tevékenységeinkben.

Nestlé NetZero Akcióterv

2018–2021: Úton a megújulás felé

Diagram showing our net zero roadmap: 2018-2021

A megoldás része a probléma azonosítása. Megállapítottuk, hogy 2018-ban a Nestlé teljes ÜHG kibocsátása 92 millió tonna volt.* Most, hogy pontosan ismerjük lábnyomunkat, látjuk az előre vezető utat is.

A vállalatok és kibocsátásuk is egyre növekszik az idővel. Ezért amellett köteleztük el magunkat, hogy a nettó zéró kibocsátási célunkat a 2018-as bázisévhez adjuk meg, attól függetlenül, hogy vállalatunk mennyit nő a jövőben

A Nestlé GHG-kibocsátása tevékenységi körönkéntmillió tonna CO2e, 2018 ban

0.8 7.5 11.0 7.0 65.6 Millió tonna of CO 2 e
Scope 3
Alapanyagaink beszerzése 65.6 71.4%
Scope 1, 2 & 3
Termékeink gyártása 7.0 7.7%
Scope 3
Termékeink csomagolása 11.0 11.9%
Scope 3
Logisztikai folyamatok 7.5 8.2%
Scope 3
Utazás és munkavállalói ingázás 0.8 0.8%
A számokat kerekítettük.

*Teljes ÜHG kibocsátásunk 113 millió tonna (CO2 egyenértékű) gáz volt 2018-ban, melyből 92 tonna esik az ENSZ 1,5°C vállalás hatálya alá.

2021–2025: Egyre gyorsabban

2025-re kibocsátásainkat 20%-kal csökkentjük

Diagram showing our net zero roadmap: 2021-2025

A munkát nem most kezdjük el, hiszen vonatkozó vállalásainkon már évek óta dolgozunk. Felgyorsítjuk azt munkát, amit a gyártási folyamatok, a csomagolások és a karbonsemleges márkák kapcsán végzünk. 2025-ig CHF 3.2 milliárd svájci frankot fektetünk be a teljes értékláncon, hogy céljainkat elérjük, ebből 1.2 milliárd frankot kifejezetten a talajmegújító mezőgazdasági gyakorlatok megvalósítására szánunk.

Mérföldkövek

  • 100%-ban erdőírtás-mentes elsődleges nyersanyagok 2022-ig

  • Alacsonyabb kibocsátású járművekre váltjuk flottánkat 2022-re

  • 100%-ban fenntartható forrásból származó pálmaolaj 2023-ra

  • 100%-ban megújuló forrásból származó villamosenergia valamennyi üzemünkben 2025-re

  • Csomagolóanyagaink 100%-a újrahasznosítható vagy újrafelhasználható 2025-re

  • 100%-ban minősítetten fenntartható forrásból származó kakaó és kávé 2025-re

  • Kulcsfontosságú alapanyagaink 20%-át talajmegújító gyakorlatokat alkalmazó forrásból szerezzük be 2025-re

  • Primer műanyag felhasználását harmadával csökkentjük 2025-re

  • Évente 20 millió fa telepítése

2025–2030: Egyre többet

2030-ra kibocsátásainkat 50%-kal csökkentjük

Diagram showing our net zero roadmap: 2025-2030

Új technológiákat és világszerte alapvető változásokat vezetünk be üzletmenetünk és termékfejlesztéseink területén.

Mérföldkövek

  • A gyártási területen nagyobb arányban használunk megújuló forrásból származó energiát

  • Kulcsfontosságú alapanyagaink 50%-át talajmegújító gyakorlatokat alkalmazó forrásból szerezzük be 2030-ra

  • 200 millió fa telepítése 2030-ig

2030–2050: Teljesítjük vállalásunkat

Diagram showing our net zero roadmap: 2030-2050

2050-re elérjük a nettó zéró kibocsátási szintet

Fejlettebb mezőgazdasági módszerek alkalmazásával egy megújuló élelmiszertermelési és ellátási rendszert teremtünk meg, melyet zero kibocsátású logisztika és vállalati működésünk támogat.

Fennmaradó kibocsátásunkat minőségi, természetes klíma-megoldásokkal egyenlítjük ki, melyek az emberek és a bolygó jóllétét biztosítják.

Fenntarthatósági és Közös Értékteremtés Jelentés borító