A Nestlé emberi értékek és elvek köré épülő erős vállalati kultúrája sokféle háttérrel rendelkező embereket egyesít több mint 100 országban. Ennek egyik alapeleme, hogy befektetéseinknek mind a részvényeseink, mind a működési területünket képező országok számára hasznosnak kell lenniük.
A nemzetközi normák és elvek, mint például a Nemzetközi Munkaügyi Szervezet (ILO) vonatkozó egyezményei szintén útmutatóul szolgálnak számunkra.
Az ENSZ Globális Megállapodásának megszületésétől fogva jelentős támogatói voltunk, és ezen belül alapító aláírói a CEO Water Mandate elnevezésű, vállalati vezérigazgatókat tömörítő vízügyi kezdeményezésének, továbbá aktívan hozzájárulunk az ENSZ Millenniumi Fejlesztési Célok megvalósulásához.
Végül pedig, a nemzetközi normákkal kapcsolatos előrelépésünket folyamatosan nyomon követjük, és ennek érdekében a Dán Emberi Jogi Intézettel (Danish Institute of Human Rights) együttműködésben átfogó emberi jogi szempontú elemzést készíttetünk A Nestlé Üzleti Alapelveiről.
2008-ban szisztematikusan feltérképeztük érintettjeinket és a cégre nézve legfontosabb társadalmi ill. környezeti ügyeket. Ezt dokumentumelemzéssel, médiaelemzéssel és a felső- és középvezetés aktív bevonásával végeztük.
A működésünkben érintett szereplők vonatkozásában a Nestlé viselkedését A Nestlé üzleti alapelvei határozzák meg. Ezek minden üzleti tevékenységünkre nézve a méltányosságot, a becsületességet, valamint az emberek és a környezet iránti tiszteletet helyezik előtérbe, és magukba foglalják az ENSZ Globális Megállapodásának 10 elvét az emberi jogokkal, a munkavállalással, a környezetvédelemmel és a korrupció elleni harccal kapcsolatban. Ezenkívül 2009-ben a Nestlé a GCLead elnevezésű vezetői platform tagjává is vált, amely az ENSZ Globális Megállapodásának “bajnok” vállalataiból álló válogatott testület.
2008 októberében az ENSZ Globális Megállapodási hivatala létrehozott egy Átláthatósági Politikát a 2007 júliusában indított CEO Water Mandate elnevezésű, a magánszektor fenntartható vízgazdálkodásában a legjobb gyakorlat követését ösztönző kezdeményezés keretében. Ez a program új munkafolyamatokkal bővült 2009-ben, az aláírók és külső érintettek részvételével Isztambulban és Stockholmban tartott két Munkakonferencia során, mégpedig az emberi jogok, a társadalmi felelősségvállalás és a vízgazdálkodási elszámoltathatóság területén.
Vállalatunk az ENSZ Millenniumi Fejlesztési Céljait (Millennium Development Goals, MDG) is támogatja, amelyeknek lényege a pozitív, fenntartható változások elősegítése. Ezek a Nestlé számára is rendkívül fontos célkitűzések, amelyek a helyi ismereteket és lehetőségeket kiaknázó együttműködési kapcsolatokon keresztül valósulhatnak meg.
A Nestlé 2008 októbere óta működik együtt a Dán Emberi Jogi Intézettel (Danish Institute for Human Rights, DIHR), amikor is kikérte annak álláspontját A Nestlé üzleti alapelvei emberi jogi szempontú felülvizsgálatában. 2009-ben pedig - az ENSZ főtitkárának üzleti és emberi jogi különképviselője, John Ruggie nevével fémjelzett “Védelem, tisztelet és jogorvoslat” (“Protect, Respect, Remedy”) elnevezésű program keretében - a DIHR és a Nestlé közösen térképezte fel a vállalat emberi jogi felelősségeit, kockázatait és lehetőségeit.